Moda

Moda

To, w jaki sposób ubierasz się generalnie świadczy o Tobie samym. Nie chodzi o to, że szata ma zdobić człowieka, ale o to, że w dzisiejszych czasach bardzo często ważne staje się pierwsze wrażenie. Musimy mieć sto procent pewności, że to, co kupujemy z kategorii ubraniowej i to, co na siebie dzień w dzień przywdziewamy jest równoznaczne przede wszystkim z naszym własnym gustem. Podstawą dobrego ubioru jest ubieranie się zgodne z naszym poczuciem gustu, z naszymi indywidualnymi preferencjami oraz w oparciu o to, jaki prowadzimy tryb życia a także aby mieć sto procent pewności, że w tym ciuchu dobrze się czujemy.

Nie ma sensu zawsze i za wszelką cenę podążać za dynamicznie zmieniającymi się trendami. Nie ma w tym nic dobrego, ponieważ moda jest jedna, ogólna, powszechna, pospolita, powielana przez wiele osób, którym zależy by nosić to, co jest na topie. Niemniej jednak nie każdy ma taką sylwetkę, nie każdy został obdarzony przez naturę odpowiednim wzrostem, karnacją, kształtami ciała. Tym samym, zwyczajnie mówiąc – nie każdemu jednemu pasuje modne ubieranie, które co sezon wprowadza zupełnie inne akcesoria, style, fasony, koncepcje. Moda powinna być indywidualna. Przecież każdy z nas lubi wyróżniać się, być chwalonym za dobry wygląd i świetne kompozycje ubraniowe, dlatego też nie ma sensu decydować się zawsze na to, co jest w tym momencie trendy. Ubrania w stylizacjach indywidualnych powinny opierać się na rozlicznych kombinacjach.

Warto odwiedzać jak najwięcej sklepów z ciuchami i niech to będą sklepy różnorodne. Jeżeli zawsze, kiedy chcemy coś kupić z działu ubrania, udajemy się wyłącznie do rekomendowanych butików znajdujących się w popularnych galeriach handlowych, niestety nie ma się co szczególnie dziwić temu, że nie zawsze znajdziemy to, co będzie nam odpowiadało. Warto byłoby zatem listę zwiedzanych wówczas przez nas miejsc stosownie rozszerzyć. Można wzbogacić ją o adresy second hand shopów a zatem o takiego rodzaju placówki z ciuchami, jakie są przede wszystkim bardzo często uznawane za kiczowate miejsca dystrybucji, a jednak. Pozory mylą. Wcale nie oznacza to, że kiedy wybierzemy się do szmateksu, bo tak sklepy second hand potocznie określa się, to jakiś wstyd.

Wiele gwiazd i znanych blogerów oraz celebrytów ubiera się właśnie w takowych miejscach. Powód? Wcale nie to, że za grosze można napchać ciuchów do wielkiego wora i taśmowo rzucając na wagę zaoszczędzić kilkaset złotych, chociaż i to nie pozostaje bez znaczenia. Najważniejsze jest natomiast, że udaje się w ten sposób zyskać takie ubrania, które będą oryginalne, nietuzinkowe, niepospolite, jedyne w swoim rodzaju.

Zaletą second hand shopów okazuje się zwłaszcza duża różnorodność jeżeli chodzi o produkty w nich dystrybuowane. Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że mimo wszystko są to produkty pojedyncze – czy znalazłeś kiedykolwiek w szmateksie te same dwie pary spodni? Takie same spódnice? Identyczne sukienki ? Raczej nie. I właśnie owa unikatowość przesądza o sensowności rozszerzenia listy odwiedzanych podczas ciuchowych zakupów miejsc między innymi o szmateksy. Ciuchlandy, second hand shopy, szmateksy, butiki z używaną odzieżą – tak je wszystkie popularnie określa się.

Artykuł napisany przez: