wtorek, 26 września, 2023

Ostatnie wpisy

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

5/5 - (1 vote)

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który pozwala uzyskać gładkie, zdrowe i podatne na stylizację włosy. Ten zabieg jest znacznie skuteczniejszy w przypadku osób o kręconych lub skręconych włosach, a także tych, którzy mają sporo problemów z układaniem fryzury. Jednak aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego zabiegu, należy prawidłowo dbać o włosy po keratynowym prostowaniu.

Krok 1: Wybierz Neutralne Środki Pielęgnacyjne

Jest to podstawowy krok, jeśli chodzi o prawidłową pielęgnację włosów po keratynowym prostowaniu. Przede wszystkim trzeba wybrać szampon i odżywkę o neutralnym pH, bez silikonów i substancji zapychających. Rozpylacze i odżywki zawierające duże ilości witamin A, E oraz aloesu są dobrą opcją. Po każdym myciu należy nałożyć odżywkę zawierającą składniki, które chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi, suchym powietrzem, a także temperaturą. Wybierając szampon, trzeba pamiętać o optymalnym natlenieniu i ochronie mieszka włosowego.

Krok 2: Używaj Ampułek i Kremów

Ampułki, maski i kremy są idealnym sposobem na pielęgnację włosów po keratynowym prostowaniu. Są one zwykle dostępne w salonach fryzjerskich, a nie w zwykłych sklepach z kosmetykami. Odpowiednio dobrane ampułki, maski i kremy dają widoczne efekty, zachowując zdrowy wygląd i witalność włosów. Krem koloryzujący w połączeniu z odżywką lub maską jest świetnym pomysłem, jeśli chce się przywrócić naturalne połysk i kolor włosów.

Krok 3: Używaj Produktów Przeznaczonych Specjalnie dla Włosów Po Prostowaniu Keratynowym

Istnieją produkty specjalnie zaprojektowane dla włosów po prostowaniu keratynowym. Nie tylko chronią one włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i zabezpieczają włosy przed szkodliwymi promieniami UV, ale także przywracają połysk i naturalne piękno, jak i ułatwiają stylizację. Takie produkty często mają właściwości ochronne, które minimalizują uszkodzenia włosów i pozwalają osiągnąć lepsze rezultaty prostowania keratynowego.

Krok 4: Używaj Srebra Koloidalnego

Srebro koloidalne, na bazie wody, ozonu lub aminokwasów, jest dziś uważane za najskuteczniejszą metodę pielęgnacji włosów po prostowaniu keratynowym. Wykorzystuje się je m.in. do chronienia, odżywiania i regeneracji pozbawionych połysku, suchych i zniszczonych włosów. Zalety tego produktu polegają na długotrwałym utrzymywaniu pH włosów w optymalnym stanie, chronieniu przed nadmiernym rozdwajaniem się i zapobieganiu wypadaniu włosów.

Krok 5: Chron Przed Zbyt Ciepłym Suszeniem

Jest to istotny krok w pielęgnacji włosów po prostowaniu keratynowym. Jeśli włosy są suszone zbyt ciepłym powietrzem, może to powodować szybsze rozdwajanie się ich końcówek, co w konsekwencji wpływa na szybsze pojawianie się osłabienia i uszkodzenia włosów. Dlatego też zaleca się wykorzystywanie chłodnych oraz regulowanych temperatur, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń włosów po keratynowym prostowaniu.

Krok 6: Wykonaj Terapię Odbudowującą

Według specjalistów terapia odbudowująca jest jednym z lepszych sposobów odbudowy suchych i zniszczonych włosów. Korzystając z tego typu terapii, można poprawić kondycję włosów, a także pomóc im odzyskać połysk i witalność. Proces ten polega na aplikacji specjalnego preparatu do włosów, który jest szybko wchłaniany dzięki zawartości witamin i składników odżywczych.

Krok 7: Zastosuj Ibizan

Ibizan to naturalny produkt do pielęgnacji włosów, który jest uważany za jeden z najlepszych w swojej klasie. Jego główną zaletą jest to, że chroni włosy przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi, a także odżywia i regeneruje włosy, wygładzając je i minimalizując utratę wilgoci i błysku. Warto stosować ten produkt regularnie, po każdym myciu, aby poprawić elastyczność i połysk włosów po keratynowym prostowaniu.

Krok 8: Używaj Olejków i Serum

Olejki i sera są idealnym sposobem na odżywienie, wygładzenie i zabezpieczenie włosów po keratynowym prostowaniu. Olej arganowy i jojoba chronią włosy przed szkodliwymi promieniami Ultrafioletowymi, a także pomagają w odnawianiu struktury włosa, co ma pozytywny wpływ na ich wytrzymałość i trwałość. Dodatkowo delikatne ich wcieranie wskazane jest przed używaniem suszarki do włosów, dzięki czemu włosy pozostaną miłe w dotyku i optymalnie natlenione.

Krok 9: Unikaj Przesuszania Głowy

Należy unikać przesuszania głowy, ponieważ może to spowodować uszkodzenie włosów po keratynowym prostowaniu. Można temu zapobiec poprzez stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek, a także poprzez unikanie zbyt długiego czasu wystawiania włosów na działanie promieni słonecznych i szkodliwego powietrza. Trzeba także uważać na to, aby nie stosować wysokich temperatur przy suszeniu włosów.

Krok 10: Stosuj Specjalne Produkty do Spłukiwania Keratyny

Istnieją specjalne produkty do spłukiwania keratyny, które są przeznaczone do stosowania po każdym myciu włosów po keratynowym prostowaniu. Takie produkty pomagają w ochronie włosów przed uszkodzeniem i gaśnięciem, a także wygładzają i zapobiegają ich rozdwajaniu się. Takie produkty są dostępne w salonach fryzjerskich i dają widoczne efekty po pierwszym użyciu.

Jak widać, prawidłowe dbanie o włosy po keratynowym prostowaniu jest bardzo ważne, aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego zabiegu. Nie tylko chroni to włosy przed uszkodzeniem i utratą wilgoci, ale także pozwala cieszyć się piękną i zdrową fryzurą na dłużej. Zapewnia to lepszy i trwalszy efekt, bez konieczności częstego powtarzania zabiegu.

Latest Posts

Popularne wpisy

Lista kategorii

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter, aby nie przegapić najważniejszych newsów!