wtorek, 26 września, 2023

Ostatnie wpisy

Kalkulator BMI online

5/5 - (1 vote)

Wskaźnik masy ciała, czyli BMI (Body Mass Index), to narzędzie, które pomaga nam ocenić, czy nasza waga jest prawidłowa, a mówiąc precyzyjniej – czy jest proporcjonalna do wzrostu. Powstał w XIX wieku i od tamtej pory jest powszechnie wykorzystywany na całym świecie jako wskaźnik zdrowej masy ciała.

Jak oblicza się BMI?

Obliczanie BMI jest prostym procesem, który wymaga jedynie dwóch danych: masy ciała (w kilogramach) i wzrostu (w metrach). Następnie, stosując następujący wzór:

BMI = masa ciała (kg) / wzrost (m)²

uzyskujemy wartość BMI.

Tabela wartości BMI

Poniżej znajduje się tabela, która pokazuje, jak interpretować wyniki BMI:

Zakres BMIKlasyfikacja
< 16wygłodzenie
16 – 16.99wychudzenie
17 – 18.49niedowaga
18.5 – 24.99wartość prawidłowa
25 – 29.99nadwaga
30 – 34.99I stopień otyłości
35 – 39.99II stopień otyłości (duża)
>= 40III stopień otyłości (chorobliwa)

Kalkulator BMI

Chociaż obliczenie BMI jest proste, jeszcze łatwiej jest skorzystać z kalkulatora BMI. Kalkulator ten wymaga jedynie podania masy ciała i wzrostu, a następnie robi wszystko za nas.

Zamieszczony na tej stronie kalkulator BMI to proste narzędzie, które oblicza Twój BMI i wyświetla wynik wraz z klasyfikacją.

Ograniczenia BMI

Chociaż BMI jest powszechnie używane i uznawane na całym świecie, nie jest doskonałym narzędziem. Nie bierze pod uwagę wielu innych czynników zdrowotnych, takich jak wiek, płeć, procent tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa czy dystrybucja tłuszczu w organizmie. Dlatego zawsze należy pamiętać, że BMI to tylko jeden z wskaźników zdrowia i nie powinno się go interpretować samodzielnie.

Wskaźnik masy ciała, czyli BMI, to przydatne narzędzie, które może pomóc Ci monitorować swoją masę ciała. Pamiętaj jednak, że

jest to tylko jeden z wielu wskaźników zdrowia i nie zastępuje profesjonalnej oceny lekarskiej. Dlatego zawsze zaleca się konsultację z profesjonalnym lekarzem lub dietetykiem w sprawie oceny stanu zdrowia.

Oblicz swoje BMI

Kalkulator BMI

Waga (kg):

Wzrost (cm):

Latest Posts

Popularne wpisy

Lista kategorii

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter, aby nie przegapić najważniejszych newsów!